Причини, за якими поліція може зупиняти водіїв

Всі можливі причини зупинки транспортних засобів описані в Законі України «Про національну поліцію», в статті 35. Їх не дуже багато, однак вони дають змогу працівникам поліції зупиняти майже всі машини, які, на їх думку, їм чимось не сподобалися.
Ось загальні відмінності нових причин зупинки від старих: раніше існувало дванадцять законних причин, тепер їх залишилось лише дев’ять.
Вам потрібно запам’ятати, що із нового закону був викреслений “сумнозвісний” пункт – «Проведення операцій та цільових заходів». Тепер всі доводи поліції про операції по виявленню п’яних водіїв, зброї та вибухівки, наркотичних речовин, ви можете відхиляти та продовжувати свій шлях далі, тому що громадяни України повинні виконувати тільки законні вимоги поліцейських. Полісмени можуть посилатися на накази начальників, міністра внутрішніх справ, однак, ви повинні пам’ятати, що всі ці особи, для нас, не являються тими, хто може своїми наказами перекреслювати законодавчу базу. Всі, такого роду, вимоги, поліція перенесла зі старої ДАІ, але вони являються незаконними.
Перейдемо, безпосередньо, до пунктів, які визначені в законі:
Стаття 35. Зупинення транспортного засобу
- Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:
1) якщо водій порушив правила дорожнього руху;
Я рекомендую чітко виконувати всі пункти правил дорожнього руху, від цього залежить не тільки ваше життя, але й оточуючих.
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
Слово «очевидні» тут ключове. Несправність повинна бути видною ззовні та відноситись до таких, що забороняють експлуатацію транспортних засобів. Наприклад, якщо у вашого автомобіля розбите бокове заднє скло, то дана несправність не може бути законною причиною зупинки, а наприклад, відсутність фар, розбите вщент лобове скло та інші, які реально побачити, можуть стати причиною зупинки.
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
Цей пункт – один з тих, який, на мою думку, буде найбільш «популярною» причиною зупинки. Правоохоронна система, яка не зазнала ні яких змін, (реформа відбулася тільки на словах), буде шукати обхідні шляхи для того, щоб в будь-який спосіб зупиняти автівки, та шукати привід для наживи. Поліцейський буде говорити, що на його власне переконання, ваша машина дуже схожа на ту, з якої вівся прицільний вогонь по Президенту, генеральному прокурору; що в салоні перебувають дуже підозрілі пасажири. В цьому випадку потрібно заставити патрульного чітко сформулювати свої підозри. Якщо він буде розказувати про якісь “космічні кораблі”, то достатньо запитати у нього, чи буде він зараз вас заарештовувати за цими підозрами, бо таке обвинувачення потребує негайного затримання. Після цього, поліцейський, як правило, буде вимагати у вас посвідчення водія та інші документи, маючи надію, що в них буде запис про те, що ви скоїли правопорушення. А після огляду просто відпустить, якщо не зможе до чогось “причипитися”.
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
Тут все просто. У зв’язку з тим, що документація з переліком автомобілів, які перебувають у розшуку є службова, та має обмежений доступ, передзвоніть на гарячу лінію поліції, та дізнайтесь, чи знаходиться подібна до вашої машини за типом, маркою і кольором в розшуку, або ні. Якщо патрульний поліцейський вас обманув, зафіксуйте його особисті дані та напишіть скаргу у прокуратуру.
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
В даному випадку все залежить від громадської позиції кожного. Адже той, хто хоче, швидкого затриманя злочинця, або надання допомоги, завжди поділиться інформацією, яка в нього є.
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
Цей пункт дуже “слизький”. Пам’ятайте, що поставивши свій підпис у протоколі, ви берете на себе всю відповідальність за те, що відбувається. Можливо, ви, не бачивши ніякого криміналу з боку водія, а тілки вислухавши доводи поліцейського, засвідчуєте те, чого не було і чого ви не бачили, а тільки зрозуміли з розповіді патрульного. Надалі, коли водій почне відстоювати свої права в суді, ви можете бути викликаними в суд для надання показів по справі. А якщо дії поліцейських будуть визнаними як протиправні, готуйтеся відповідати за надання неправдивих показів.
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
Заборона руху також повинна бути законною. Якщо біля будівлі управління національною поліцією стоїть табличка «Тільки для службового транспорту», а поліцейський вимагає від вас здійснити об’їзд цієї вулиці, запам’ятайте його особистий номер, та пишіть скаргу у прокуратуру.
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
Раджу всім, перед виїздом, завжди перевіряти кріплення багажу або вантажу, це безпека кожного.
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
Якщо ви читаєте ці рядки, думаю, що зупинка за порушення порядку використання спеціальних звукових та світлових засобів вам не загрожує!
Пам’ятайте! Кожну зупинку поліцейський повинен обґрунтувати: представитись, назвати вам причину зупинки, та, у разі необхідності, надати вам своє службове посвідчення.
Всім удачі на дорогах!
Pingback: Продолжаем изучать дорожные знаки()